Automechanik – Nemecko

Miesto výkonu práce: Nemecko (aktuálne napr. Regensburg a Worms)
Nástup: ihneď
Úväzok: Plný úväzok na nemeckú pracovnú zmluvu
Hodinová mzda: 12,63 € brutto + 6-7 € netto diéty + príplatky
V Nemecku existuje 6 daňových tried, do ktorých sú zamestnanci zaradení podľa rodinného stavu, výšky zárobku a ďalších kritérií. Preto nie je možné zovšeobecniť výšku čistej mzdy, ktorá sa pohybuje okolo 17 € na hodinu vrátane diét. Uvedený plat je nástupný a v prípade preukázania schopností, šikovnosti a dlhodobej spolupráce poskytujeme možnosť rýchleho rastu.
Mesačný nástupný plat (príklad):
– 2020 € brutto + 1120 € netto diéty + príplatky (pri odpracovaní 160 hodín)
– 2525 € brutto + 1400 € netto diéty + príplatky (pri odpracovaní 200 hodín)
– 3030 € brutto + 1680 € netto diéty + príplatky (pri odpracovaní 240 hodín)
Pracovná doba: 8 hodín denne + možnosť nadčasov
Náplň práce: Servis osobných alebo nákladných vozidiel
Ďaľšie informácie/Benefity:
– Pracovná zmluva na dobu neurčitú
– Slovensko-nemecký koordinátor
– Zálohy vyplácané po odpracovaní prvého týždňa
– Dovolenka 20 dní / rok
– Odmeny za nadčasy + príplatky podľa nemeckého zákonníka práce (za zmenovú prácu poobede a v noci, za prácu cez víkend a cez sviatky)
– Zabezpečené ubytovanie (príspevok zamestnanca je riešený zrážkou z diét – 15 až 25 eur na deň v závislosti od lokality)
Požiadavky: 
– Vyučenie alebo prax v odbore
– Vodičský preukaz skupiny B a auto (v prípade dvojice postačuje jedno auto)
– Nemecký jazyk nie je nutnosťou ale je výhodou

prípade záujmu nás kontaktujte telefonicky, mailom, alebo vyplňte formulár priamo na našej web stránke a do požadovanej pozície uveďte „Automechanik“.

Telefón: +421 911 404 085
Mail: info@agenturarenaissance.sk
Formulár pre záujemcov o zamestnanie: https://www.agenturarenaissance.sk/pracovnyzaujem/Často kladené otázky:


Dá sa pracovať aj na turnusy?
Nie, práca nie je turnusová. Jedná sa o prácu na plný úväzok na nemeckú pracovnú zmluvu. Avšak, so zamestnávateľmi je možné dohodnúť sa na odchode domov zvyčajne každých 4 až 6 týžňov. Výhodou je keď si zamestnanec nadrobí hodiny počas mesiaca, prípadne je možnosť vybrať si aj zákonnú dovolenku.
Musím mať vodičský preukaz a auto?
Áno, vodičský preukaz a auto je jednou z podmienok, ktorú naši nemecký partneri vyžadujú. Ak k dispozícii auto a vodičský preukaz nemáte, môžete si k sebe do dvojice nájsť kolegu, ktorý túto podmienku spĺňa.
Je potrebné ovládať nemecký jazyk?
Nemecký jazyk na všetky pozície nie je podmienkou, ale výhodou. Aktuálne na remeselné pozície postačuje tzv. „stavebná nemčina“. Je teda potrebné aby zamestnanec pochopil v zmysle svojej práce čo od neho zadávateľ úlohy požaduje. V prípade komplikovaných záležitostí vie s problémom pomôcť náš kolega, ktorý hovorí po slovensky aj po nemecky.
Viete zamestnať aj dvojice? Čo od dvojice potrebujete?
Áno, v niektorých prípadoch vieme zamestnať aj dvojice, výnimočne aj trojicu či štvoricu. Potrebujeme aby všetci uchádzači o zamestnanie vyplnili formulár na našej webstránke, kvôli príprave pracovnej zmluvy a súhlasu so spracovaním osobných údajov.
Koľko stojí ubytovanie? Ako sa platí?
Ubytovanie je v prvý mesiac zabezpečené a hradené, ale po odpracovaní mesiaca si na neho prispievate zrážkou z diét. Ďalšie mesiace je možné rozhodnúť sa, či si chcete nechať ubytovanie naďalej strhávať z diét, alebo si ho chcete platiť individuálne. Príspevok zamestnanca na ubytovanie sa pohybuje okolo 15 až 25 € na deň v závislosti od lokality a Vašich preferencií.
Kedy dostanem pracovnú zmluvu?
Zmluvu Vám zašleme, po úspešnom absolvovaní pohovoru, na Vašu mailovú adresu. Po odsúhlasení potrebujeme aby nám každý uchádzač zmluvu podpísal a zaslal naspäť na mailovú adresu.
Na aké obdobie ponúkate prácu?
Práca na všetkých našich pracoviskách nie je obmedzená časovo ani úkolovo a jedná sa o prácu na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Hľadáme uchádzačov, ktorí majú záujem najmä o dlhodobú spoluprácu, pri ktorej je tiež možný rýchly rast mzdy.
Aké dostanem diéty?
Za každú odpracovanú hodinu dostanete diéty 7 € v čistom (netto), čo znamená, že v prípade odpracovania 200 hodín budú Vaše diéty 200 x 7 = 1400 € v čistom (netto).
Prečo uvádzate plat „približne“ 17 € na hodinu?
V Nemecku existuje 6 daňových tried, do ktorých sú zamestnanci zaradení podľa rodinného stavu, ako napr.: slobodní, rozvedení, ženatí/vydaté a ďalších kritérií. Finálna čistá mzda závisí od zaradenia do konkrétnej daňovej triedy.