Dôležité informácie – Taliansko 2023

Pre účasť je potrebné: 

 1. Zaregistrujte sa prostredníctvom formulára na našom webe, kde vyplníte základné informácie o Vás, Vaše pracovné skúsenosti či jazykové znalosti.
 2. Po registrácií Vám na uvedenú mailovú adresu zašleme sumár všetkých informácií a ozveme sa Vám telefonicky alebo Vás pozveme na online rozhovor, kde zodpovieme prípadné otázky a prejdeme si potrebné náležitosti. Pred rozhovorom Vás poprosíme prečítať si často kladené otázky.
 3. Absolvujte online rozhovor v aplikácií Teams alebo telefonický rozhovor na približne 15 minút – priestor na otázky.
 4. Po vyhodnotení rozhovorov Vám zašleme potvrdenie o prijatí mailom, spolu s informáciou o konkrétnom hoteli alebo hotelovej sieti, v ktorej budete pracovať a tiež adresu hotela.  Adresu hotela použijete v Žiadosti o vydanie daňového čísla pre taliansku ambasádu v kolónke “Daňová rezidencia v Taliansku”.
 5. Vyplňte náš finálny formulár, v ktorom si stiahnete a následne nahráte podpísanú zmluvu o organizácií a v prípade potreby aj žiadosť o Codice Fiscale.
  • V prípade, že ešte nemáte pridelené talianske daňové číslo Codice Fiscale, vyplňte aj žiadosť o vydanie, ktorú následne pošleme na Taliansku ambasádu. K žiadosti je potrebné priložiť aj scan občianskeho preukazu. Žiadosť si môžete stiahnuť na našej webstránke a následne ju aj nahrať naspäť spolu so scanom občianskeho preukazu do finálneho formulára pre záujemcov o prácu v Taliansku. Vo formulári vyplníte Vašu mailovú adresu použitú v registračnom formulári, aby sme si Vaše údaje vedeli spárovať, odklinete možnosť “Nemám pridelené Codice Fiscale”, priložíte prílohy (žiadosť, prednú stranu OP, zadnú stranu OP) a tiež vyplníte rodné číslo kvôli zabezpečeniu poistenia. Pri nahrávaní je potrebné odsúhlasiť spracovanie osobných údajov (GDPR).
  • V prípade, že máte pridelené talianske daňové číslo Codice Fiscale, stačí keď vo finálnom formulári pre záujemcov o zamestnanie v Taliansku vyplníte Vašu mailovú adresu použitú v registračnom formulári, aby sme si Vaše údaje vedeli spárovať, odklinete možnosť “Mám pridelené Codice Fiscale”, vyplníte Vaše Codice Fiscale a tiež vyplníte rodné číslo kvôli zabezpečeniu poistenia. Pri nahrávaní je potrebné odsúhlasiť spracovanie osobných údajov (GDPR).
 6. Zaplaťte poplatok bankovým prevodom podľa zmluvy o organizácií. Do poznámky je potrebné uviesť meno a priezvisko a do variabilného symbolu rodné číslo, aby sme si platbu vedeli spárovať. Z poplatku bude zabezpečené:
  • Cesta autobusom do Talianska
  • Poistenie na celé obdobie práce (presné detaily toho, čo poistenie zahŕňa nájdete v sekcii často kladené otázky)
  • Zabezpečenie potrebných dokumentov, ako Codice Fiscale
 7. Vašu žiadosť odošleme na ambasádu a po obdržaní Vášho Codice Fiscale Vám ho zašleme na mailovú adresu spolu s informáciami o mieste a čase odchodu do Talianska.
 8. Pred odchodom si nezabudnite zbaliť potrebné pracovné oblečenie a obuv (bližšie informácie nájdete v často kladených otázkach), občiansky preukaz (a ďalšie doklady v prípade občanov mimo EÚ).
 9. Prípadné zmeny, ďalšie informácie či požiadavky Vám priebežne zašleme mailom. V prípade nejasností alebo ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.
 10. V určenom čase sa dostavte na miesto odchodu, ktoré Vám zašleme mailom.

Dôležité linky:
Pracovná ponuka chyžná Taliansko
Ostatné pracovné pozície Taliansko
Často kladené otázky
Registračný formulár
Formulár pre nahranie dokumentov
E-mail: info@agre.sk